مراقبت‌های پوستی مهم برای دهه چهل و پنجاه زندگی

مراقبت‌های پوستی مهم برای دهه چهل و پنجاه زندگی - مراقبت‌های پوستی - کرم‌های ضد چروک، کرم دور چشم و سایر محصولات جوان کننده به کاهش علائم افزایش سن کمک می‌کنند. اما برای داشتن یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری، اول باید رفتار درستی با پوستتان داشته باشید. توجه به مراقبت‌های پوستی و رفتار درست با پوست فواید مختلفی دارد از جمله: - چهل سالگی, ضد آفتاب, مراقبت پوست, مراقبت‌های پوستی

کرم‌های ضد چروک، کرم دور چشم و سایر محصولات جوان کننده به کاهش علائم افزایش سن کمک می‌کنند. اما برای داشتن یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری، اول باید رفتار درستی با پوستتان داشته باشید. توجه به مراقبت‌های پوستی و رفتار درست با پوست فواید مختلفی دارد از جمله:

 • پیشگیری از ایجاد لکه‌های پوستی
 • حفظ استحکام و جوانی پوست برای مدتی طولانی تر
 • کاهش خطوط و چین و چروک‌های ریز
 • شاداب تر و روشن تر شدن چهره
 • پیشگیری از حالت چرمی پوست
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست

برای اینکه یک برنامه مراقبت از پوست ضدپیری خوب داشته باشید، این توصیه‌ها را رعایت کنید.

 1. از پوستتان در برابر آفتاب حفاظت کنید: حفاظت از پوست در برابر نور خورشید، پایه و اساس هر برنامه مراقبت بهداشتی است. اشعه آفتاب باعث پیر شدن زودهنگام پوست می‌شود. نقش اشعه خورشید در پیر شدن پوست به اندازه ای ثابت شده و قوی است که حتی یک اصطلاح خاص برای آن وجود دارد (photoaging). برای پیشگیری از این آثار مضر آفتاب و سایر اشعه‌های UV مضر، این نکات را در نظر داشته باشید:
  • در سایه ماندن: از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بین ساعت 10 صبح تا 2 عصر و وقتی سایه تان کوتاه تر از قد خودتان شده، خودداری کنید.
  • پوشاندن بدن: در صورت امکان از دستکش، کلاه و آستین بلند برای پوشش بدنتان استفاده کنید. دستکش به کاهش علائم پیری پوست دست‌ها کمک می‌کند. زدن عینک آفتابی هم برای کاهش خطوط ریز اطراف چشم مفید است.
  • ضدآفتاب زدن پیش از خروج از منزل: همه قسمت‌هایی که با لباس پوشیده نمی شوند را ضدآفتاب بزنید. از ضدآفتابی با قابلیت حفاظت زیاد، SPF 30 یا بیشتر و ضدآب استفاده کنید.
 1. از برنزه کردن پوست در فضای سرپوشیده خودداری کنید: خورشید، تخت‌های برنزه کننده و لامپ‌های آفتابی بدن را در معرض اشعه UV مضر قرار می‌دهند که باعث سرعت گرفتن پیری پوست می‌شود.
 2. هر روز مرطوب کننده بزنید: با افزایش سن، پوست بدن خشک تر می‌شود و خطوط ریز و چروک‌ها نمایان می‌شوند. مرطوب کننده آب را داخل پوست حفظ می‌کند و ظاهری شاداب تر به آن می‌دهد. بهتر است از یک مرطوب کننده بدن، مرطوب کننده صورت و بالم لب استفاده کنید.
 3. دو بار در روز صورتتان را بشویید: شیوه شستشوی صورت تأثیر زیادی بر ظاهر شما دارد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، صورتتان را با آب گرم بشورید و به جای صابون از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید. همچنین از ساییدن شدید پوست خودداری کنید.
 4. سیگار نکشید: دود سیگار حاوی مواد سمی است که باعث می‌شود علائمی مثل خشکی و کدری پوست، از دست رفتن استحکام پوست، شکل گیری چروک و خطوط ریز و چرمی شدن پوست ایجاد شود.
 5. غذاهای سالم بخورید: داشتن رژیم غذایی سالم به حفظ سلامت و شادابی پوست کمک می‌کند. حتماً انواع سبزیجات و میوه‌ها، پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم را در رژیم خودتان داشته باشید.
 6. به اندازه کافی بخوابید: هرگز اهمیت خواب را برای حفظ شادابی پوست دست کم نگیرید. خواب به بدن شما فرصت می‌دهد تا خودش را بازسازی و نوسازی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.